طراحی سایت با HTML5

طراحی سایت با HTML5
  • طراحی سایت اصفهان سایت
  • 1399/12/21

طراحی سایت با HTML5

HTML 5 جدیدترین استاندارد طراحی صفحات است که مبتنی بر XML می باشد.در طراحی سایت با HTML 5 بحث اصلی، ایجاد استانداردهایی برای پاسخگوی به تمام نیازهای بازدیدکنندگان سایت است و این امکان را به طراحان صفحات وب می دهد تا المنت های زیادی را بدون نصب هیچگونه پلاگین و یا Flash به سایت خود اضافه نمایند.
باید بدانیم برای طراحی وب سایت با HTML چه هدفی را دنبال می کنیم؟ HTML از گذشته تا امروز در پی تغییرات تکنولوژی تغییراتی را به همراه داشته است تا با تکامل و ارتقاء قابلیت ها، بتواند عناصر صوتی و تصویری را به گونه ای گسترده تر پوشش دهد. در HTML5 طراحان سایت این امکان را به دست آوردند تا به اهداف خود به راحتی دست یابند و با ارتقاء آن دیگر مانعی برای قرار دادن فایل های صوتی  تصویری در سایت نداشته باشند. در دنیای طراحی سایت این قابلیت به محبوبیت و کارایی آن افزود که در صفحات شخصی و کسب و کار نیز مورد استفاده قرار گیرد.

تفاوت HTML با 5 HTML

نسخه جدید HTML با عنوان 5 HTML جدید ترین نسخه برنامه نویسی از این زبان است که تغییرات بسیار در نسخه پیشین به وجود آورده است. این نسخه حاصل مشارکت دو نهاد استاندارد سازی وب W3C و WHATWG بوده است. آنچه که 5 HTMLرا از HTML متمایز میسازد قابلیت های زیر است:
به جای چندین خط کد، تگ های 5 HTML جایگزین شدند.
افزودن المان هایی همچون header، footer، article و section
ایجاد المان های گرافیکی مانند svg و audio
ویژگی های کنترل فریم ها مانند number، date، time، calendar  و  range
قابلیت افزودن المان های صوتی و تصویری / audio و video
می توان مرورگر های قدیمی را برای پشتیبانی از کدهای معنایی 5HTML  به روز کرد. همچنین بسیاری از مرورگر ها مانند internet explorer، opera، firefox، chrome، safari این زبان برنامه نویسی را به نسخه های جدید خود اضافه کرده اند.
طراحی سایت با html در زام دیزاین رابط های برنامه نویسی HTML5از دیگر مزایای HTML در طراحی وب سایت دارد می توان به API هایی اشاره کرد که رابط های برنامه نویسی نرم افزار هستند. از جمله این API ها می توان به HTML Geolocation، HTML Application، Cache، HTML Web Workers، HTML SSE، HTML Geolocation و HTML Drag and Drop اشاره کرد.

برای طراحی سایت مورد نظر خود کلیک نمایید .

کاربرد های HTML5 در طراحی وب سایت در آینده

برای طراحی وب سایت با HTML تحولی عظیم رو به افق های روشن در پیش داریم، برنامه نویسان سایت می توانند با استفاده از آن ویژگی هایی از قبیل صوت و تصویر را ترکیب کنند و ادغام محتوای SVG را داشته باشند.ترکیب محتوای چند رسانه ای و گرافیکی به وب را بدون نیاز به نصب فلش یا دیگر افزونه های مرتبط امکان پذیر است. در بخش های دیگر سایت نیز تغییراتی به وجود خواهند امد که شامل مقاله، تیتر، منو و بخش خواهد شد که اسناد را غنی می سازد.
در آینده می توان با HTML5 طراحی وب سایت های جذاب از فرم های وب سایت ارائه دادکه باعث افزایش اعتبار فرم های آن می شود که نیاز به جاوا اسگریپت ها را کاهش می دهد. همچنین ثبات زیادی را در ساختار HTML می بینید که سبب می شود طراحان و توسعه دهندگان وب سایت ها به آسانی از ساختار آن اطلاع یابند. دسترسی ها به سایت به دو علت آسان می شود که معناشناسی و ARIA به این امر کمک شایانی نموده اند.
مزیت مهمی که HTML در طراحی وب سایت دارد می توان به عدم نیاز به نرم افزارهای اجرای فایل و فلش پلیرها دانست. اید در گذشته اجرای برخی صوتی ها در وب سایت از جمله دردسر های کاربران بود اما امروزه با استفاده از HTML5 در طراحی وب سایت این امکان را خواهید داشت تا بون هیچ پلاگینی فایل های صوتی و تصویری را اجرا کنید.
بارگذاری سریع مزیت مهمی است که طراحان برای محبوبیت هرچه بیشتر از HTML5 در طراحی وب سایت استفاده می کنند. می توان به عنوان یک طراح وبسایت، اطلاعاتی را که لازم است مرورگر ذخیره کند را تعیین نمود تا کاربر بتواند در حالت افلاین نیز به صفحه مورد نظر خود دسترسی داشته باشد.
ممکن است داده ها با بستن مرورگر دیگر قابل دسترس نباشند و در ردیابی کوکی ها محدودیت هایی وجود داشته باشد. از این رو این زبان برنامه نویسی کمک می کند موضوع را با استفاده از ذخیره سازی مکانی در هر زمان داشته باشید که امنیت و اجرای ان بیشتر است حتی اگر مرورگر را ببندید.

بیشتر بخوانید :

خدمات طراحی سایت چیست
مشاغل مرتبط با طراحی سایت

برچسبها : طراحی سایت در اصفهان ، طراحی سایت اصفهان ،طراحی وبسایت در اصفهان ، طراحی وب سایت ، سئو در اصفهان


  • بازدید: 322
  • پیام: 0

نظر دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد *

2