تفاوت طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی

تفاوت طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی
  • طراحی سایت اصفهان سایت-سئوی سایت در اصفهان-خدمات سئو در اصفهان
  • 1399/11/19

تفاوت طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی

تفاوت طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی 

طراحی سایت در اصفهان : سوالات زیادی در مورد تفاوت طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی پیش می‌آید ، سوالاتی چون ” آیا سایت‌های نیمه‌اختصاصی می‌توانند مانند سایت‌های اختصاصی در لیست سایت‌های برتر قرار گیرند؟ با توجه به کسب وکاری که داریم چه نوع سایتی برای ما مناسب می‌باشد؟ “معمولا جزو اولین سوالاتی است که هر فرد در ابتدای کار و قبل از اقدام برای طراحی سایت از کارشناسان شرکت‌های طراحی سایت حرفه ای می‌پرسد.

در ابتدا لازم است درمورد تفاوت‌های سایت‌های شخصی، شرکتی و فروشگاهی بدانید. در ادامه تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی با تعریف تک تک این موارد به شما توضیح داده خواهد شد.

انواع سایت های قابل طراحی

سایت شخصی

سایت‌ شخصی سایتی است که برای معرفی فردی مشخص طراحی میشود. در این نوع سایت ها معمولا رزومه شخص، تصاویر، نمونه کارها در زمینه‌های مختلف و همچنین گزینه “تماس با من” وجود دارد. به صورت استاندارد در قسمت تماس با من بخشی برای ورود ایمیل و نام و نام‌خانوادگی و همچنین شماره تماس وجود دارد که بازدید‌کننده سایت می‌تواند با وارد کردن این اطلاعات با مدیر سایت در ارتباط باشد. سایت‌های شخصی می‌توانند براساس خواست فرد دارای امکانات بیشتری باشد و اما پیاده‌سازی این امکانات در طراحی‌های اختصاصی که در ادامه به آن می‌پردازیم قابل اجرا می‌باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت با وردپرس و مزایای آن 

سایت‌ شرکتی

سایت‌ شرکتی معمولا برای ارائه نمونه محصولات و خدمات استفاده می‌شوند. در سایت‌های شرکتی هدف فروش محصولات و خدمات نبوده و صرفا به معرفی آنها پرداخته می‌شود. اتصال به درگاه بانکی جزو امکانات سایت‌های شرکتی نمی‌باشد. در سایت‌ شرکتی معمولا معرفی خدمات و محصولات و نمونه کارها و گالری دیده می‌شود. یکی از قسمت‌های مهم سایت‌های شرکتی بخش “درباره ما” بوده که رزومه شرکت در آن قرار می‌گیرد. شرکت‌ها می‌توانند براساس نیازهای خود امکانات مازادی به این بخش‌ اضافه کنند.

سایت‌های فروشگاهی

سایت‌ فروشگاهی تقریبا کامل‌ترین نوع سایت می‌باشد که به غیر از امکانات استاندارد مانند گالری محصولات و خدمات، درباره ما، تماس با ما و اخبار، امکان اتصال به درگاه بانکی را داشته و می‌توان به فروش محصولات و خدمات پرداخت. مشتریان بر حسب نیازهای خود می‌توانند از خدمات خاصی مثل باشگاه مشتریان، قیمت خط خورده و تخفیف و غیره استفاده کنند.
تا این قسمت شما می‌توانید با توجه به نیازهای اولیه خود نوع سایتتان را تشخیص داده و با پرداخت هزینه مناسب به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.در ادامه به بررسی تفاوت سایت‌های اختصاصی و نیمه‌اختصاصی می‌پردازیم.

سایت‌ اختصاصی

سایت‌ اختصاصی سایت‌هایی هستند که قبل از شروع کدنویسی، طراحی گرافیکی شده و کارفرما می‌تواند تمام جزئیات سایت را بررسی کند و تا رسیدن به طرح ایده‌آل و مطلوب با گرافیست مجموعه در ارتباط باشد و پس از تایید کامل از طرف کارفرما پروژه وارد مرحله کدنویسی می‌شود.

مطلب پیشنهادی : مشاغل مرتبط با طراحی سایت

سایت‌ نیمه‌اختصاصی

اما در سایت‌های نیمه‌اختصاصی طراحی براساس قالب‌های از پیش طراحی شده صورت می‌گیرد و کارفرما نمی‌تواند همه جزییات را تغییر دهد. در این نوع قراردادها بعد از صحبت با کارفرما تعدادی طرح مرتبط با نوع کار و سلیقه شخص ارسال می‌شود. کارفرما می‌تواند با انتخاب طرح مورد نظر و همچنین ارسال محتوا و رنگ سازمانی و لوگو به طرح مورد نظر دست پیدا کند.

سایت‌های نیمه‌اختصاصی هم می‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد. فقط در نظر داشته باشید اگر به دنبال ارتقاء سایت در آینده و به فکر توسعه کسب وکار اینترنتی خود هستید، بهتر است از طراحی‌های اختصاصی استفاده کنید. توسعه سایت‌های نیمه‌اختصاصی در بیشتر موارد امکان پذیر نبوده و می‌تواند برای شخص در آینده مشکل ساز شود. در برخی از موارد صاحبان سایت مجبور به پرداخت هزینه مازاد برای طراحی مجدد می‌شوند.  قیمت طراحی سایت در واقع هزینه‌ای است که در بازه زمانی کوتاه به شما باز می‌گردد پس بهتر است با یک انتخاب مناسب سال‌ها کسب وکار اینترنتی خود را بیمه کنید.

جهت مشاوره و طراحی سایت در اصفهان کلیک نمایید 

  • بازدید: 642
  • پیام: 0

نظر دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد *

1