سایت B2B

سایت B2B
24/4/1394 طراحی سایت, سایت B2B طراحی سایت پوشش

سایت B2B، سامانه ایست که بستری مناسب برای تبادلات تجاری بین کسب و کارهای مختلف بصورت آنلاین فراهم می‌آورد. از طریق این نرم‌افزار می‌توان وب سایتی راه‌اندازی نمود تا بنگاههای اقتصادی تولیدی و صنعتی با عضویت در آن به معرفی فعالیت ها، محصولات و خدمات، اطلاعات تماس خود (مشابه یک وب سایت کامل و مستقل) پرداخته و با سایر شرکت ها برای تبادلات تجاری به سادگی ارتباط برقرار نمایند.یعنی اگر این وب سایت را مشابه یک نمایشگاه با غرفه‌های نامحدود در نظر بگیریم، هر شرکتی می‌تواند یکی از غرفه ها را برای معرفی محصولات و خدمات خود برا ی زمان مشخصی اجاره نماید.به عبارت دیگر سایتی می‌باشد به همراه تعداد نامحدود از سایتهای دیگر که در دل خود جا داده است. در حال حاضر بزرگترین وب سایت فعال در این زمینه بر بستر وب، وب سایت alibaba.com می‌باشد که خدمات گسترده ای در زمینه B2B به کاربران خود ارائه می‌نماید.

B2B که مخفف business - to - business می باشد، تراکنش هایی را که بین شرکت ها رخ می دهد را شرح می دهد به طور مثال برقراری ارتباط بین تولید کننده و فروشنده عمده از این نوع ارتباط می باشد. در مقابل آن مفهوم B2C ( مخفف business - to - customer) قراردارد که ارتباط بین شرکتها و مصرف کنندگان را تعریف می کند. در واقع وب سایت هایی که در آن شرکتها، تولیدکنندگان و خریداران با عضویت در آن به معرفی خدمات، محصولات و زمینه فعالیت خود می پردازند در صورتی که مخاطبانشان سایر شرکتها، تولیدکنندگان و در کل بنگاههای اقتصادی باشند را وب سایت ها B2B می نامند. با تعریف مشابه در صورتی که مخاطبان سایت مصرف کنندگان نهایی (End user) باشندT وب سایت را B2C می نامند.

در زمینه تجارت الکترونیک یکی از پر سود ترین روش های این تجارت، تجارت B2B یا تجارت بنگاه با بنگاه می باشد. یکی از مطرح ترین سایت ها در این زمینه سایت تجاری علی بابا چین (Alibaba.com) است؛ که شامل بیش از یک میلیون شرکت و سایت تجاری ست که محصولات خود را از طریق وب سایت علی بابا به فروش می رسانند، و یا قطعات و نیاز های خود را از طریق خرید از این سایت خریداری می نمایند. در کشور ما نیز اینگونه سایت ها را شاید با نام های سانیاز و دیجیکالا بشناسیم. اما این سایت ها را نمی توان تجارت الکترونیک از نوع B2B دانست، زیرا خریداران آنها و حتی بسیاری از فروشندگان آنها مشتریانی می باشند که در نهایت یک یا دو محصول خود را به فروش می رسانند. ولی در تجارت B2B دو شرکت با هم در معامله و همکاری هستند. یعنی دو شرکت با هم در زمینه کاری و تجارتی برای فروش محصولات یا ارائه خدمات همکاری می نمایند؛ و سایتی که بتواند ارتباط اینگونه شرکت ها را با هم برقرار نماید، توانسته است نمونه ای از سایت های B2B را طراحی نماید.

مزیت ها و امکانات فراوانی از طریق این سایت ها، نصیب شرکت ها و طراحان سایت های تجاری شرکت با شرکت خواهد شد. از جمله این مزیت ها و امکانات:

  • خرید آسان و بدون واسطه
  • فروش پر سود و بدون واسطه
  • پیدا کردن آسان شرکت های تولید کننده برای بستن قرار داد
  • ایجاد بخش های رایگان تبلیغ برای جذب بیشتر مخاطب
  • ایجاد بخش های ویژه تبلیغ برای داشتن درآمد
  • ایجاد بخش ثبت ابداعات برای پیدا کردن محصولات جدید
  • دسته بندی های متناسب با مشاغل
  • قرار دادن بخش جست و جو بر اساس دسته بندی

 

تگ ها
درباره طراحی سایت پوشش
طراحی سایت پوشش
گروه اینترنتی پوشش گروه اینترنتی پوشش با بیش از 10سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی وب سایت و خدمات اینترنتی و نرم افزاری و با داشتن کادری مجرب,همواره سعی داشته است تا با بکارگیری پیشرفته ترین علم روز دنیا و طراحی برتر,اقدام به طراحی و راه اندازی سایت های متفاوت و جذاب کند تا نظر هر کاربر را جذب کرده و روند عادی و یکنواخت طراحی سایت در ایران را عوض کند.
Top